Turystyka

Hotel Tylney Hall

To długi, dobrze utrzymany, obsadzony drzewami, kręty podjazd prowadzący do imponującego wiktoriańskiego, wpisanego na listę II stopnia hotelu Tylney Hall. Dawna rezydencja Lorda Windlesham, a następnie Lorda Rotherwick służyła kiedyś jako siedziba linii żeglugowej, po czym Tylney Hall stał się szkołą.

Ostatecznie w 1985 roku stał się hotelem. Wnętrze jest tak dostojne, jak tylko może być dostojny budynek, z mnóstwem drewnianych boazerii, marmurowych kominków, rozległych schodów, obrazów portretowych i wysokich sufitów, z których wiele jest dziełami sztuki samymi w sobie.

Najwspanialszym sufitem, który jest oryginalnym elementem, jest sześciokątny sufit w sali włoskiej w kolorze granatowym i złotym. Sufit został sprowadzony z Pałacu Grimation w Wenecji i jest to wizja, którą warto odchylić głowę do tyłu na chwilę lub dwie, aby ją podziwiać.

Posiłki serwowane są w bogatej restauracji Oak Room, choć dostępna jest obsługa pokoju. Śniadanie to bufet z owocami, płatkami śniadaniowymi i ciastkami z dwoma gotowanymi opcjami: Full English (miałem wersję wege) i owsianka. Menu obiadowe oferuje pięć przystawek i siedem dań głównych. Ja wybrałem wolno gotowany filet z dorsza ze skrawkami ciasta, sosem tatarskim i miętowym groszkiem. Głównym posiłkiem była bardzo aromatyczna, soczysta pierś z kurczaka karmionego kukurydzą, estragonem i musem motelowym „pedał”, groszkiem, bobem, emulsją ziołową i kruszonym jersey royals.

Zauważyłem Chateaubriand, który przyszedł z ręcznie ciętymi frytkami, sosem bearnaise i nadziewanymi grzybami za 85 funtów za parę. Niestety, tego dnia byłem sam.

Udogodnienia

W Tlyney Hall wiele się dzieje. Spa oferuje pięć sal zabiegowych i menu zabiegów, a także w pełni wyposażoną siłownię, saunę i jacuzzi.

Na terenie ośrodka znajdują się dwa piękne baseny, jeden kryty, a drugi odkryty, oba są podgrzewane. Możesz spróbować swoich sił w tenisie na zewnętrznym korcie tenisowym lub zamienić rakietę na młotek i zagrać w krokieta na trawniku.

Możesz też zamienić rakietę na kij bilardowy i zagrać w snookera. Jeśli jednak jest to krótki pobyt, warto zwiedzić teren. Są one tak rozległe, że możesz zarezerwować wycieczkę lub zrobić to samemu z mapą, którą możesz odebrać od konsjerża.