Samorozwój Związki i relacje

Jak rozpocząć pracę nad sobą?

Praca nad sobą jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić. Samorozwój nie tylko poprawia twoją codzienną rutynę i jakość życia, ale także prowadzi do poprawy relacji z innymi czasami.

Możesz osiągnąć o wiele więcej, jeśli ustawisz kilka celów rozwoju osobistego, aby przekształcić się w lepszą wersję siebie.

Utrzymanie swojego ciała i osobowości jest jedną z najtrudniejszych prac, ale również jedną z najbardziej satysfakcjonujących. Zawsze pamiętaj, że jesteś swoją najlepszą inwestycją czasu, pieniędzy i wysiłku.

Pamiętając o znaczeniu celów samodoskonalenia, oto 5 najlepszych celów samorozwoju, które uczynią Cię szczęśliwszym i bardziej produktywnym.

Najważniejsze cele samorozwoju

1. Zacznij budzić się wcześniej

Im wcześniej się obudzisz, tym dłużej będziesz miał w ciągu dnia, aby pracować nad sobą, swoją karierą lub czymkolwiek chcesz. Istnieje wiele pomysłów na wczesną poranną rutynę, które możesz wypróbować, aby twoje poranki były znacznie bardziej produktywne.

Wstawanie wcześniej rano pozwala zjeść zdrowe śniadanie, zrobić kilka medytacji lub ćwiczeń, i dać sobie dłużej, aby uzyskać psychicznie gotowy do rutyny przed.

To również podniesie twój nastrój, prowadząc do szczęśliwszej rutyny i przyznając ci lepsze zdrowie.

Opracowanie rutyny również sprawia, że osoba lepiej w zarządzaniu czasem. Na szczycie tego wszystkiego, to jest również wielki dla dając trochę dodatkowego miejsca, aby skupić się na swoich osobistych relacji i życia społecznego.

2.Praktyka Mindfulness

Wielu z nas stale martwić o rzeczy, które mogą pójść źle i trudnych decyzji, które muszą być podjęte. Zamiast tego, spróbuj być bardziej świadomy pozytywności w swoim życiu. Rozpoznać wszystko, co masz i co można zrobić z nim.

Spójrz w przyszłość i kontynuuj pracę w kierunku swojego celu. Jeśli będziesz myśleć bardziej pozytywnie, łatwiej będzie Ci przejść przez trudne czasy.

Mądry przyjaciel zasugerował mi dzisiaj, żebym zbadał pomysł liczenia swoich błogosławieństw przed snem lub po przebudzeniu rano.

Odpowiedziałam: „O tak, nazywam to grą w dziękowanie”. Abraham Hicks nazywa to Szałem wdzięczności, a Peggy McColl Dziennikiem wdzięczności (wersja pisemna).

Pomysł polega na tym, że możesz zmienić swój obecny stan umysłu poprzez wprowadzenie się w bardziej podniosły i doceniający stan, poprzez myślenie o wszystkich dobrych rzeczach w twoim życiu, za które musisz być wdzięczny.

Drugą korzyścią jest to, że przyciągasz do siebie więcej tego, na czym się skupiasz. Im więcej jesteś wdzięczny, tym więcej otrzymujesz. To wspaniała zasada, którą warto w pełni pojąć i wykorzystać.

Przykłady błogosławieństw do policzenia

Jeśli twoją pierwszą myślą jest to, że nie możesz wymyślić niczego, za co mógłbyś być wdzięczny, to zatrzymaj się w tym miejscu. To znaczy, że nie starasz się wystarczająco mocno. Czytasz to – więc możesz być wdzięczny, że widzisz.

1. Tam, gdzie teraz jesteś, jest światło, więc podziękuj za światło.

2. Oddychasz. Podziękuj.

3. Masz swoje fakultety, jak myślisz. Dziękuję.

4. Jesteś odbiorcą dobra, które ci wysyłam – bez pytań. Dziękuję.

5. Pomyśl o swoim ciele i wszystkich jego niesamowitych, działających częściach.