Odżywianie Trening

Jak zbudowac mase mięśniową?

Odżywianie

Ważne jest, aby spożywać białko z każdym posiłkiem.

Węglowodany są preferowanym przez organizm źródłem energii. W rzeczywistości twój mózg działa wyłącznie na glukozie, która znajduje się w węglowodanach.

Najbardziej anabolicznym hormonem w organizmie jest insulina, a nie testosteron. Upewnij się, że pozostajesz wrażliwy na insulinę, monitorując spożycie węglowodanów.

Hydrolizat białka serwatki jest najszybciej wchłanianą formą białka. Upewnij się, że otrzymujesz jakąś formę szybko wchłaniającego się białka po treningu, aby ułatwić regenerację i budowę mięśni.

Jeśli regularnie trenujesz z ciężarami, powinieneś spożywać około jednego grama białka na funt masy ciała każdego dnia.

Jeśli kiedykolwiek wziąłeś pre-workout i poczułeś mrowienie na twarzy, to jest to od ilości niacyny w preworkout.

Nawodnienie jest niezbędne dla optymalnej wydajności podczas treningu i budowania mięśni. Dąż do wypicia galonu wody dziennie.

Przechowywana przez organizm forma węglowodanów nazywa się glikogenem i jest podstawowym źródłem energii podczas treningu siłowego.

Niski poziom witaminy D został powiązany z niższym poziomem testosteronu. Upewnij się, że otrzymujesz wystarczającą ilość witaminy D z suplementacji lub spędzając trochę czasu w bezpośrednim świetle słonecznym. Wykonaj badanie krwi, aby dowiedzieć się, czy masz niedobór.

Białko kazeinowe to wolno trawione białko znajdujące się w produktach mlecznych, które jest optymalne na przekąskę przed snem, aby zapewnić organizmowi stały dopływ białka podczas snu.

Twój organizm wykorzystuje tłuszcz z diety jako surowiec do budowy hormonów niezbędnych do funkcjonowania organizmu, w tym do budowy mięśni. Musisz jeść tłuszcz, aby uzyskać kondycję.

Jeśli trenujesz dla wielkości, potrzebujesz węglowodanów. Zacznij od około 3-5 gramów na funt masy ciała.

Czerwone mięso jest naturalnie bogate w kreatynę. Postaraj się o jeden lub dwa posiłki z czerwonego mięsa w tygodniu.

Jeśli nie tolerujesz laktozy, używaj izolatu białka serwatki, który jest filtrowany w celu usunięcia wszystkich tłuszczów i cukrów, w tym laktozy. Jeśli nadal drażni Twój żołądek, przestaw się na białko pochodzenia roślinnego.

Spożywaj posiłek o wysokiej zawartości węglowodanów po treningu, aby stępić kortyzol w systemie, dzięki czemu proces budowy mięśni może się rozpocząć.

W 1 gramie białka znajdują się 4 kalorie.

W 1 gramie węglowodanów znajdują się 4 kalorie.

Jest 9 kalorii w 1 gramie tłuszczu.

W 1 gramie alkoholu znajduje się 7 kalorii.

Witaminy i minerały nie mają wartości kalorycznej, co oznacza, że organizm nie może ich bezpośrednio wykorzystać do produkcji energii.

Białka są sekwencjami aminokwasów, które są budulcem tkanki mięśniowej, więc upewnij się, że otrzymujesz ich wystarczającą ilość.

Musisz być w nadwyżce kalorycznej, aby zyskać mięśnie.

Monohydrat kreatyny jest najczęściej badanym suplementem i udowodniono, że zwiększa rozmiar i siłę mięśni.

Pij mieszankę białek i węglowodanów po treningu, aby uzyskać skokowy start w procesie budowy mięśni i zmniejszyć bolesność.