Trening

Kilka rad dla poczatkujących

Pamiętam pierwszy raz, kiedy postawiłem stopę na siłowni. Podnosiłem ciężary przez rok lub tak w mojej piwnicy przy użyciu zestawu ciężarków, które moi rodzice dali mi na Boże Narodzenie. Zasadniczo czytałem czasopisma i ćwiczyłem każdego wieczoru wykonując jakiekolwiek ćwiczenia, które można było wykonać z hantlami, sztangą i ławką. Wkrótce zostałem uzależniony i trening stał się moją pasją. Uwielbiałem uczucie podnoszenia ciężarów każdej nocy, ponieważ spełniało mnie to na wiele sposobów.

W końcu poprosiłem mojego ojca o członkostwo w siłowni, a on się zgodził. Byłem tak szczęśliwy. Teraz mogłem używać wszystkiego, co widziałem w magazynie, ponieważ nie byłem już ograniczony przez mój prosty zestaw ciężarów. Pierwszego dnia, kiedy przybyłem na siłownię, byłem przytłoczony wszystkimi ciężarami, maszynami i innymi gadżetami, które mieli. Patrząc wstecz zdaję sobie sprawę, że popełniłem wiele błędów, które mogą łatwo zniechęcić wielu ludzi do kontynuowania chodzenia na siłownię. Więc oto lista kilku rzeczy, które chciałbym wtedy wiedzieć

1. Zła technika

Jest to zdecydowanie największy błąd, który każdy może wykonać, gdy są na każdym poziomie szkolenia. Podnoszenie z ego jest aktem, podnoszenia lub pchania zbyt dużego ciężaru bez świadomego wysiłku utrzymania formy w nadziei na zaimponowanie swoim przyjaciołom, płci przeciwnej lub bardziej doświadczonego podnośnika. Mogę powiedzieć z osobistego doświadczenia, nic nie rozśmiesza mnie bardziej niż kiedy widzę młodego faceta używającego niewłaściwej techniki, aby spróbować zaimponować komuś.

Weź to ode mnie, chociaż twoi przyjaciele mogą myśleć, że to jest fajne, zwykle stawiasz siebie w niebezpiecznej pozycji i kontuzja jest na wysokim ryzyku. Po drugie, większość wszystkich pań mogłaby się nie przejmować tym, jak duży ciężar możesz przenieść. Wreszcie, doświadczony facet śmieje się i nie jest pod wrażeniem, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę, że podnoszenie przy użyciu doskonałej formy jest korzystniejsze i o wiele trudniejsze niż podrzucanie ciężarów wokół jak maniak.

2. Higiena

Siłownia to miejsce, gdzie setki ludzi dziennie pocą się i dzielą ten sam obiekt. To sprawia, że siłownia jest idealnym miejscem dla rozprzestrzeniania się bakterii. Kluczowe jest, aby upewnić się, że jesteś tak higieniczne, jak to możliwe. Oznacza to, że kiedy używasz maszyny lub ławki, poświęć czas na wytarcie jej po zakończeniu. Kiedy korzystasz z łazienki, umyj ręce.

Miej trochę zdrowego rozsądku. Czy chciałbyś leżeć na ławce ociekającej potem? Nie, więc dlaczego ktoś inny miałby to robić. Wykonaj swoją część i pomóż zatrzymać rozprzestrzenianie się zarazków poprzez bycie świadomym zdrowia i wycieranie sprzętu. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić jest zachorowanie i opuszczenie treningu. Pamiętaj, że najlepszą formą nauczania jest przykład.

3. Odkładanie ciężarków na bok

Wszystkie poziomy trenerów są winne tego. Jak zawsze mówiła mi moja mama, jeśli nauczysz się czegoś w młodości, zawsze będziesz to robił. Nie odkładanie talerzy i hantli w odpowiednie miejsca to mój największy problem. Nie mogę znieść konieczności odkładania cudzego bałaganu, bo już i tak mam dość ciężki czas na sprzątanie po sobie.

To jest tak frustrujące, aby szukać siłowni dla ciężarów za każdym razem chcesz zrobić zestaw. Jest to zła etykieta siłowni, aby zostawić ciężary wokół, ale również może być niebezpieczne. Ludzie mogą się potknąć, spaść i łatwo zranić się. Nie zostawiaj swoich ciężarków w pobliżu. Ja traktuję je jako moje zabawki. Kiedy byłem dzieckiem, mówiono mi, że mam odkładać swoje zabawki, więc odkładanie ciężarów jest drugą naturą, ponieważ są to moje nowe zabawki.

4. Uspołecznienie

Twoim celem numer jeden, gdy idziesz na siłownię, powinno być uzyskanie świetnego treningu. Rozumiem, że siłownia jest miejscem, gdzie ludzie powszechnie iść nie tylko do treningu, ale także do socjalizacji. Upewnij się, że towarzyskie nie przejąć i twoje treningi przyjść drugi. Widzę zbyt wielu początkujących w siłowni biorąc zbyt długo w między zestawami, ponieważ są towarzyskie i mają pełne długości rozmowy, podczas gdy ktoś inny czeka na kawałek sprzętu.

Pamiętaj również, że inni ludzie są tam, aby trenować i jeśli przeszkadzać im w połowie treningu może być biorąc je z ich strefy. Nie ma sposobu, aby skupić się na treningu, jeśli twój umysł jest gdzieś indziej. Co mówię początkujących jest znaleźć przyjaciela lub przyjaciół, które mają te same cele, jak ty. Kiedy jesteś na siłowni mała rozmowa jest w porządku, ale nigdy do punktu, gdzie zatrzyma przepływ treningu.