Biznes

Kobiety- przedsiębiorcy

Kobiety-przedsiębiorcy stają przed wyzwaniami, których mężczyźni mogą nigdy nie doświadczyć, a co dopiero rozważać. Oto jak przeskakują przez swoje wyjątkowe przeszkody.

Kobiety są właścicielkami 1 na 5 amerykańskich firm – to 1,1 miliona firm.

Kobiety-przedsiębiorcy często napotykają na trudności w dostępie do finansowania, czują się szanowane jako właścicielki firmy i budują system wsparcia.

Aby pokonać te wyzwania, kobiety przedsiębiorcy często tworzą własne systemy wsparcia, pokonują swoją niepewność i docierają do innych kobiet przedsiębiorców.

Ten artykuł jest przeznaczony dla kobiet, które posiadają lub chcą założyć firmę i są ciekawe, jak inne kobiety przedsiębiorcy radzą sobie z ich wyjątkowymi wyzwaniami.

Bycie przedsiębiorcą nie jest łatwe. Od problemów z przepływem gotówki, przez kłopoty z marketingiem, po oszczędzanie na emeryturę, właściciele firm muszą pokonać wiele przeszkód, aby odnieść sukces. Wyzwania te są szczególnie widoczne w przypadku kobiet, pomimo rosnącego odsetka amerykańskich firm, których właścicielkami są kobiety.

Przedstawimy kilka faktów i liczb dotyczących firm prowadzonych przez kobiety w Stanach Zjednoczonych i podzielimy się wskazówkami od kobiet prowadzących działalność gospodarczą, które odniosły sukces, jak pokonały swoje unikalne wyzwania.

Ile amerykańskich firm jest własnością kobiet?

były 1,1 miliona firm będących własnością kobiet na rok 2019. Liczba ta odpowiada kobietom będącym właścicielami 1 na 5 firm. Te firmy zatrudniały 10,1 miliona osób i zarobiły 1,8 biliona dolarów wpływów. SBA zauważa również, że firmy będące własnością kobiet rosły w dwukrotnie szybszym tempie niż firmy będące własnością mężczyzn w latach 2014-2016.

Jakie wyzwania stoją przed kobietami przedsiębiorcami?

Oprócz typowych pułapek związanych z przedsiębiorczością, właścicielki firm, z którymi rozmawialiśmy, wymieniły kilka wyzwań, z którymi muszą się zmierzyć kobiety prowadzące działalność gospodarczą. Do tych wyzwań należą: pozyskanie środków finansowych, stworzenie sieci wsparcia oraz zmierzenie się z poczuciem nieadekwatności i strachem przed porażką. Inne trudności to przełamywanie oczekiwań społecznych, bycie zauważonym i wysłuchanym oraz osiągnięcie pozytywnej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.