Miłość Związki i relacje

Niewierność

Zostanie oszukanym, a nawet oszukanie kogoś, kogo kochasz, może być jednym z najgorszych doświadczeń w życiu. Ale czy niewierność może dodać trochę koloru do ogromnej szarości twojego nudnego romantycznego związku? Czy naprawdę są jakieś korzyści z oszukiwania w związku?

Niewierność to smutna rzeczywistość, z którą muszą się zmierzyć liczne pary w romantycznych związkach i małżeństwach. Ale oszukiwanie lub bycie oszukanym nie musi być przekleństwem, które kończy związek. W rzeczywistości może działać jako katalizator, który rozpala romans i przywraca trochę miłości do twojego związku.

Nie zrozum mnie źle. Uzyskanie oszukanego boli jak diabli i łamie cię od wewnątrz. Zaufaj mi, wiem. To zżera twoje poczucie własnej wartości i sprawia, że wątpisz we własną wartość. Ale to niekoniecznie musi być ciemny dół opuszczenia, w którym tracisz siebie. To może być promień nadziei, który może nie tylko przekształcić swój związek na lepsze, może pomóc Ci stać się lepszym, silniejszym, mądrzejszym człowiekiem, jak również. Istnieje rzeczywiście wiele korzyści z oszukiwania w związku.

Oszukiwanie łamie ci serce

W dniu, w którym moja dziewczyna z 9 lat wyznała, że miała emocjonalny romans przez ostatnie kilka miesięcy za moimi plecami i chciała zerwać, straciłem to. Krzyczałem, krzyczałem, znęcałem się fizycznie nad nią, rozumowałem z nią, błagałem ją i manipulowałem nią, aby mnie nie zostawiła. Dlaczego? Po prostu dlatego, że zabrałaby ze sobą moją samoocenę, moją pewność siebie i moje poczucie wartości. Nie mogłem pozwolić jej odejść, nie dlatego, że byłem w niej zakochany (choć byłem), ale dlatego, że bałem się, jaką pustką mnie to uczyni.

To mnie złamało od środka. Złamało moje serce. Złamało mój umysł. Złamało mojego ducha. Zrobiło ze mnie kogoś, kim nigdy nie byłam – nadużywającą, manipulującą osobą, która desperacko próbowała trzymać się przeszłości – przeszłości, w której byłam w pozornie idealnym związku – który już nie istniał. To sprawiło, że stałam się potrzebująca i przylegająca do osoby, która nie była już we mnie zakochana. Czułam się zdradzona, winna, zawstydzona, a przede wszystkim niegodna.

Dodaj do tego szok i ból związany z wiedzą, że nie jesteś wystarczająco dobry, aby utrzymać swojego partnera szczęśliwym. Uświadomienie sobie, że po prostu NIE JESTEŚ DOBRY. Oszukiwanie łamie cię. Więc jak mogą być jakieś korzyści z oszukiwania w związku?

Oszustwo zmusza cię do zrobienia kroku w górę

Po początkowym szoku, zaprzeczeniu, gniewie, bólu, negocjacjach i desperacji, przyszła introspekcja i świadomość. A wraz z nią przyszła prawdziwa samorealizacja – zdałam sobie sprawę, że niewierność wynika z niezdrowych przywiązań i emocjonalnych niepewności u każdego z partnerów.

Stałam się zbyt zadufana i wygodna w związku. Przestałem wkładać jakikolwiek wysiłek. Wysiłek, aby pokazać moją miłość do niej, wysiłek, aby poczuć się wyjątkowo, wysiłek, aby pokazać jej, jak naprawdę cenna była dla mnie. Wziąłem ją za pewnik i wziąłem mój związek za pewnik.

Po prostu założyłem, że ona wie, jak bardzo ją kocham i nie ma potrzeby okazywania tego na co dzień. Założyłem, że ona założy, że nadal ją kocham. Mam nadzieję, że widzisz, jak to może prowadzić każdą kobietę w ramiona innego mężczyzny dla wsparcia, walidacji i aprobaty, której potrzebuje.

Dopiero gdy przestałem zaspokajać jej potrzeby emocjonalne, moja partnerka poszła do kogoś innego, by zaspokoić swoje potrzeby. Dopiero gdy mnie zdradziła, uświadomiłem sobie prawdę – muszę włożyć wysiłek, aby związek działał.

Oszukiwanie uzdrawia cię

Największy wysiłek, jaki włożyłem, to pozwolić jej odejść. Uświadomienie sobie, że nie była szczęśliwa i pozwolenie jej odejść nie było łatwe, ale uczyniło mnie silniejszą, bardziej empatyczną i współczującą osobą. Po raz pierwszy od dłuższego czasu zachowałem się bezinteresownie.

Następnie włożyłam wysiłek w poprawę siebie i uporządkowanie swojego życia. Zaczęłam pozbywać się złych nawyków i budować nowe, zdrowsze. Starałem się poprawić swoje zdrowie i relacje z przyjaciółmi i rodziną. Włożyłam wysiłek w realizację swoich pasji i nauczyłam się nowych umiejętności.

Kilka miesięcy później stałem się kimś, kim zawsze chciałem być, ale nigdy nie mogłem się stać, ponieważ byłem zbyt zadufany. Wszystko dzięki emocjonalnej niewierności. To był impuls, którego potrzebowałem, aby zdać sobie sprawę, że byłem złamany na długo przed tym, jak moja dziewczyna mnie zostawiła. To był impuls, którego potrzebuję, aby odbudować siebie w lepszą osobę. Takie są korzyści z oszukiwania w związku.