Biznes

Przykłady przedsiębiorców którzy odnieśli sukces

Przykłady przedsiębiorców odnoszących sukcesy

Wiele osób, których nazwisk nikt nie znał kilkadziesiąt lat temu, stanowi dziś przykład sukcesu przedsiębiorczego. Oto tylko kilka przykładów:

Steve Jobs: Ten nieżyjący już lider technologii założył firmę Apple w garażu i rozwinął ją w dominującą firmę, jaką jest dzisiaj. Jobs miał nawet problemy w trakcie swojej kariery – opuścił Apple na ponad dziesięć lat, po czym wrócił do firmy i wzniósł ją na nowe wyżyny.

Elon Musk: Założył firmę SpaceX i od tego czasu stał się znany z przeznaczania miliardów dolarów, które zarobiła jego firma, na dobroczynne projekty, w tym dostarczanie czystej wody do Flint w Michigan i przekazywanie zatwierdzonych przez FDA respiratorów szpitalom walczącym z COVID-19.

Bill Gates: Współzałożyciel Microsoftu często był wymieniany jako najbogatsza osoba na świecie i stał się znanym na całym świecie liderem w dziedzinie pandemii i sposobów radzenia sobie z nimi. Fundacja Billa i Melindy Gatesów, prowadzona wspólnie z jego byłą żoną, skupia się na zwalczaniu ubóstwa, nierówności i chorób na całym świecie.

Jeff Bezos: Założyciel i twórca Amazon.com początkowo rozpoczął działalność jako internetowy sprzedawca książek. Od tego czasu rynek internetowy stał się jedną z najbardziej cenionych firm na świecie, sprzedającą niemal każdy produkt, jaki można sobie wyobrazić.

Mark Zuckerberg: Jako student college’u pomógł ukształtować przyszłość mediów społecznościowych, współtworząc platformę społecznościową Facebook. Początkowo uruchomiona tylko dla wybranych kampusów uniwersyteckich, usługa szybko stała się dostępna dla szerszej publiczności. Jego sukces sprawił, że Zuckerberg stał się jednym z najmłodszych, samodzielnie zarabiających miliarderów w Ameryce.

Sara Blakely: Wzięła 5 000 dolarów i zamieniła je w firmę o wartości 1 miliarda dolarów dzięki wynalazkowi znanemu dziś jako Spanx. Pomysł narodził się z frustracji Blakely z powodu rajstop, które musiała nosić w poprzedniej pracy. Nie miała doświadczenia w dziedzinie mody, ale badała wszystko, od patentów po tkaniny.