Odżywianie

Trójglicerydy

Trójglicerydy średniołańcuchowe, czyli MCT, to łatwo przyswajalne, natychmiastowe źródło energii, które można znaleźć w oleju kokosowym i maśle karmionym trawą.

Twoje ciało przechowuje glikogen (#46) w wątrobie i komórkach mięśniowych, dlatego mięśnie wyglądają płasko na diecie low carb.

Branched Chain Cyclic Dextrin jest bardzo szybko trawiącą się skrobią, która uzupełnia zapasy glikogenu w bardzo krótkim czasie.

Spożywanie codziennych węglowodanów wokół treningu pomoże zminimalizować przyrost tłuszczu podczas treningu na wielkość.

Wykazano, że kwasy tłuszczowe Omega 3 zawarte w rybach i suplementach oleju rybnego pomagają zapobiegać rozpadowi białek mięśniowych podczas intensywnego treningu.

Węglowodany i tłuszcz są oszczędne dla białka. Jeśli jesz wystarczającą ilość tych makroskładników, twoje ciało może wykorzystać białka, które spożywasz do naprawy mięśni lub innych tkanek, a nie do wykorzystania jako energia dla innych funkcji organizmu.

Możesz zwiększyć wchłanianie kreatyny o 60% przyjmując ją ze źródłem węglowodanów.

Carb/calorie cycling jest skuteczny dla zminimalizowania zysków tłuszczu podczas próby zbudowania większej ilości mięśni. Dni treningowe to więcej węglowodanów, a dni odpoczynku to mniej węglowodanów.

Kalorie tłuszczowe powinny stanowić 1/3 wszystkich kalorii w diecie na początek, a następnie dostosować się stamtąd.

Utrzymanie optymalnego poziomu elektrolitów jest ważne dla skurczu mięśni i prawidłowej funkcji nerwów. Upewnij się, że otrzymujesz wystarczającą ilość wapnia, magnezu, sodu i potasu w swojej diecie, jedząc kolorowe owoce i warzywa.

Węglowodany złożone to długie łańcuchy węglowodanów połączone wiązaniami chemicznymi, których pełne strawienie i wchłonięcie zajmuje organizmowi sporo czasu. Pozwalają one na równomierne dostarczanie cukru do krwi.

Węglowodany proste to pojedyncze i krótkie łańcuchy węglowodanów, które są szybko rozkładane i wchłaniane przez organizm i są przydatne po treningu do obniżenia kortyzolu i uzupełnienia glikogenu.

Bakterie w Twoich jelitach pomagają w trawieniu pokarmów, które spożywasz. Utrzymuj swoje jelita w zdrowiu, jedząc probiotyki, takie jak jogurt i kefir.

Kofeina jest najlepszym stymulantem zwiększającym energię i poprawiającym wydajność.

Na każdy gram glikogenu, który wchłaniają Twoje komórki, przyjmują one trzy gramy wody.

Jeśli masz problemy z uzyskaniem pompy, jedz więcej węglowodanów przed treningiem.

Zbilansowany posiłek z całego pożywienia zawsze pokona suplement diety.

Ilość posiłków, które spożywasz każdego dnia jest preferencją, ilość kalorii nie. Pamiętaj, że nadmiar kalorii jest potrzebny do budowy mięśni.

Przyjmowanie nadmiernych ilości witamin nie robi nic innego, jak tylko zmienia twój mocz na fluorescencyjny żółty. Z witaminami jest wystarczająco dużo.

Musisz wziąć pod uwagę jakość jedzenia, które spożywasz, jak również ilość. Nie albo albo, jak niektóre popularne diety kazałyby ci wierzyć.

Jedz jakąś formę białka co 3-5 godzin, aby upewnić się, że utrzymujesz stan anaboliczny.