Samorozwój

Zmiana myślenia

Nie zawsze możesz bezpośrednio zmienić swoje zewnętrzne życie, ale zmieniając swój sposób myślenia, swoje nawyki i swoje nastawienie, tworzysz zewnętrzne zmiany.

Przyjęcie i uznanie tej prawdy jest game changerem. Możesz dokonać małych zmian i możesz dokonać całkowitych zmian w życiu.

Jeśli masz tendencję do prokrastynacji, martwisz się za bardzo lub boisz się próbować nowych rzeczy, trzymasz się w tym samym miejscu. Będziesz żył tym samym życiem dzień po dniu.

Jeśli jednak nie boisz się wyjść ze swojej strefy komfortu i zmienić swoje wzorce myślenia, twoje życie wkrótce zacznie się odpowiednio zmieniać.

Twoje nawykowe myśli, a także zawartość twojego podświadomego umysłu, określają twoje zachowanie i sposób, w jaki działasz i reagujesz.

Gdy ty zmieniasz sposób ty czujesz i myśleć, i sposób ty reagujesz ludzie i sytuacje, twój działania i zachowanie zmienia stosownie. Zmiany, które zaczynasz w sobie, tworzą zmiany w twoim zewnętrznym, zewnętrznym życiu.

Jeżeli ty jesteś typem martwiącym się, ty prawdopodobnie boisz się zmiany i wolisz trzymać się ten sam rodzaj życia który znasz dobrze. Widzisz, jak inni ludzie poprawiają swoje życie i osiągają sukces, ale nie podążasz ich krokami, z powodu wątpliwości i lęków.

Jeśli nie zrobisz nic ze swoimi myślami, wątpliwościami i lękami, i nie spróbujesz poprawić swoich nawyków, zawsze pozostaniesz tam, gdzie jesteś i nie zrobisz żadnego postępu.

Jeśli nie zmienisz swoich wzorców myślenia i nie wyobrazisz sobie w swoim umyśle innego życia, będziesz żył dalej tak samo, dzień po dniu.

W tej sytuacji ogranicza cię twój schemat myślenia i twój sposób myślenia.

Ciągle widzisz w swoim umyśle tę samą codzienną rzeczywistość i w konsekwencji twój świadomy i podświadomy umysł jest zaprogramowany, aby widzieć i oczekiwać tej samej rzeczywistości każdego dnia. Idziesz dalej tworząc, przyciągając i doświadczając tego samego rodzaju doświadczeń i działań.

Uświadom sobie, że twoja zewnętrzna rzeczywistość jest w dużym stopniu kształtowana przez twój wewnętrzny świat. Ta realizacja sprawi, że uwierzysz, że możesz dokonać zmian w swoim życiu i zaczniesz wyobrażać sobie takie życie, jakie chcesz prowadzić.

Jeżeli ty utrzymujesz myśleć i wizualizować inny i lepszy rodzaj życie, wkrótce, te myśli tonąć w twój podświadomym umysle, i motywować, inspirować i energizować ciebie brać akcję w ten kierunku.