Biznes

Jak wypozycjonować stronę www?

Jak samemu wypozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie stron www jest trudną sztuką. Czasami potrzeba wielu lat, aby Twoje działania przyniosły realne efekty. W tym tekście przedstawię swoją wizję pozycjonowania stron internetowych. Zacznij od audytu swojej strony. Sprawdź jej prędkość, ponieważ od kilku lat jest to bardzo ważny aspekt dla google, przy ustalaniu wyników wyszukiwania. Sprawdź tytuły stron, metatagi, nagłówki i przeprowadź optymalizacją swojej strony. Jeśli nie znasz się na aspektach technicznych możesz to komuś zlecić. Następną ważną sprawą jest kupno hostingu z odrębnym IP. Pamiętaj, żeby dostrzec ten aspekt przy wyborze właściwego hostingu. Kiedy już aspekty techniczne będą wykonane na solidnym poziomie, możesz rozpocząć proces budowania treści i zdobywania linków. Pamiętaj o tym, aby treść na Twojej witrynie była wysokiej jakości. Staraj się pisać tematyczne artykuły wysokiej jakości i udzielać w nich konkretnych wskazówek i odpowiedzi, które będą miały wysoką wartość dla czytelnika. Treści na stronie są wśród 3 najpowazniejszych wskaźników algorytmu google. Dlatego pamiętaj o tym, aby nie zaniedbywac treści na swojej stronie www. W kwestii link bulidingu musisz wiedzieć, ze najlepiej sprawdzają się linki tematyczne z zaufanych stron. Niestety bardzo cięzki pozyskać takie linki. Jest coraz mniej miejscówek, gdzie możemy dodać linka do swojej strony internetowej za darmo. Jeśli takie miejscówki znajdziesz, to zazwyczaj są one niskiej jakości i raczej mogą osłabić, a nie wzmocnić Twoją stronę internetową. Dlatego świetnym sposobem jest skorzystanie z usług sklepu seo z mocnymi linkami pozycjonującymi. W Polskim internecie znajduje się kilkanaście sklepów z tego typu asortymentem i warto skorzystać z niektórych ofert.

Z jakich dokładnie miejscówek linkować?

Fora internetowe- są nadal z jednym z bardziej skutecznych metod linkowania. Linki z for potrafią pomoc wypozycjonować frazy lokalne. Oczywiście musisz pozyskać co najmniej kilkanaście takich linków.

Komentarze na blogach – jest to nadal jeden z dobrym sposobów na zdobywanie linków. Jednak znalezienie dobrej listy blogów, w których możesz umieścić komentarz jest trudne. Musisz stworzyć taką listę samemu, a to wymaga nakładów czasowych

Linki z katalogów- Katalogi stron to nadal jeden z działajacych sposobów na zdobywanie linków. Jednakże ciężko jest już znaleźć silny i darmowy katalog stron. Większość katalogów jest płatnych. Musisz przejrzeć oferty na różnych stronach www i znaleźć mocne katalogi, do których warto się wpisać.

Linki z prywatnych stron- obecnie najlepszy sposób linkowania. Dzieki takim linkom możesz wyraźnie polepszyć swoją pozycję w wyszukiwarkach. Takie linki pochodzą z podlinkowanych stron, mających swoją wartość i są otoczone unikalną treścią.

Podsumowując pozycjonowanie stron www jest procesem czasochłonnym. Nie licz więc na szybkie efekty. Większość specjalistów SEO, twierdzi, ze na efekty należy poczekać około 3-6 miesięcy od rozpoczecia działań pozycjonerskich. Mimo wszystko warto poświęcić ten czas, ponieważ jest to jedna z najlepszych strategii marketingowych.